Barwiczanka na Mistrzostwach Polski Ironman

Dorota Brynkiewicz bo o niej mowa, od 6 lat mieszka i pracuje w Anglii, samotnie wychowuje dwoje dzieci.

Wychowanka W-F -istów Anny i Mariusza Kieling nie daje o sobie zapomnieć. Przed laty skoczkini wzwyż, ale i nie tylko, od 8 lat biegaczka a od 2 triathlonistka (w ubiegłym roku Dorota zdobyła tytuł vice Mistrzyni Polski Amatorów Age Group na dystansie Olimpijskim (1500m + 40km + 10km ).

19 sierpnia w pod Bydgoskim Borównie odbyły sie Mistrzostwa Polski Ironman, gdzie Dorota miała do pokonania 3.8km pływania, 180km na rowerze i 42km biegu z metą w Bydgoszczy. Jak sama mówi: ” 35° w słońcu nie pomagały, schodząc z roweru nie czułam nóg a przede mną był jeszcze do przebiegnięcia maraton którego sie bałam, jak sie okazało w zupełności nie potrzebnie. Maraton w 4h32min w debiucie maratońskim a tym bardziej w debiucie Ironman to fajny czas. Musiałam zmieścić sie w limicie 15h, obstawiałam 13 a ukończyłam w 12h19min09sek. – to świetny czas jak na kobiecy debiut” .

Tym samym Dorota uplasowała sie na 124 pozycji na 257 uczestników(30 nie ukończyło), zajęła 11 miejsce wśród kobiet i 3 w jej kategorii 35-39.

Ale to nie koniec sukcesów Doroty podczas jej urlopu w Polsce.

Przed Ironmanem wzięła udział jeszcze w trzech biegach:

5.08 ” Szczecinecki weekend biegowy” 15km z czasem 1h11’21 gdzie zajęła 9miejsce wśród kobiet i 4 w kategorii

11.08 Mielno “Śniadanie za bieganie” 5km i 15.08 Koszalin “DecaRun” 5km w obu tych biegach Dorota nie miała sobie równych i zajęła 1 miejsce wśród kobiet.

Malo tego, nasza Barwiczanka została wyróżniona i nagrodzona jako najszybsza biegaczka w Koszalińskim Rankingu Biegaczy.

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych sukcesów i wyczekujemy kolejnych.