Brawurowy pościg za volkswagenem! Kolczatki i blokada w Boninie [FOTO, FILM]

W piątek późnym wieczorem doszło do brawurowego pościgu za uciekającym aż od Białego Boru kierowcą volkswagena. W akcji uczestniczyło kilkunastu policjantów. – Kierowca był pod wpływem środków odurzających – relacjonuje rzecznik koszalińskiej komendy. 

Do spektakularnego pościgu doszło w piątek na drodze z Białego Boru do Koszalina. O jadącym szybko i niebezpiecznie volkswagenie zaalarmował białoborskich policjantów przypadkowy kierowca. Policjanci z Białego Boru próbowali zatrzymać do kontroli volkswagena.

 

 

Pościg na DK 11. Policjanci rozkładając kolczatki zatrzymali volkswagena uciekającego od powiatu szczecineckiego w kierunku Koszalina.

Opublikowany przez KoszalinInfo.pl 11 maja 2018

 

Kierowca podjął ucieczkę w kierunku Bobolic, później Koszalina. Zaalarmowano pobliskie jednostki policji, które niezwłocznie włączyły się do pościgu. 35-letni mężczyzna uciekał przed policją kilkadziesiąt kilometrów. Ze względu na duże zagrożenie na drodze koszalińscy policjanci zdecydowali o rozłożeniu kolczatki i blokadzie drogi krajowej nr 11 w Boninie. Pojazd po przebiciu opon zatrzymał się. Kierowcą okazał się 35-latek, który niezwłocznie został zatrzymany.

Uciekinier był trzeźwy. Badanie narkotesterem wykazało, że był on pod wpływem środków odurzających. Pobrano od niego krew do badań. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Za ucieczkę przed policją oraz prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Przez kilka godzin na miejscu zatrzymania volkswagena pracowali kryminalni i policyjni technicy.

Wasze komentarze

avatar