Mistrzostwa Polski w Duathlonie

W minioną sobotę w Rumi odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Najlepsi triathloniści z całej Polski rywalizowali najpierw w biegu na  2,5 km, potem wsiedli na rower i pokonali 10km, aby na koniec ponownie pobiec, tym razem na dystansie 1,5 km.

Historyczny sukces dla naszego miasta i Klubu odniósł zawodnik Miejskiego Klubu Pływackiego Antoni Borys, który w kategorii młodzików dobiegł do mety jako drugi i został wicemistrzem Polski!!!

W kategorii Seniorów 4 miejsce zajął Igor Siódmiak-reprezentant Polski w Triathlonie ze Szczecinka.

Na 4 miejscu przegrywając w walce o medal o tylko 2 sekundy zajął nasz drugi zawodnik Maciej Dąbkowski.

Dodatkowym sukcesem Szczecinka jest fakt,  że sędzią głównym zawodów był znany szczecinecki nauczyciel, trener i były wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu Jan Gulczewski. Z dużą satysfakcją dekorował medalem zawodnika ze Szczecinka.