Na basen trafi sprzęt za 40 tys. zł

Sprzęt sportowy za 40 tys. złotych trafi niebawem do spółki Aqua Tur zarządzającej m.in. szczecineckim basenem. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania przyznanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę w tej sprawie w miniony piątek podpisał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas i wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

– Aqua Tur po raz kolejny otrzymuje pieniądze na doposażenie obiektów sportowych. Tym razem zamierzamy przeznaczyć je na zakup 8 specjalistycznych rowerów wodnych. Od września chcemy ruszyć z aqua spinningiem, który stał się ostatnio najmodniejszą formą prowadzenia zajęć na pływalniach. Za pozostałą część dofinansowanie zakupiony zostanie sprzęt do nauki pływania.

Czym jest aqua spinning? To forma zająć łącząca elementy aqua aerobiku ze spinningiem. Dzięki zastosowaniu ćwiczeń aerobowych podczas zajęć zwiększa się wydajność pracy serca i płuc oraz poprawia ogólna kondycja fizyczna. Specjalnie skonstruowane rowery, które wykorzystują opór wody jako element obciążenia treningowego, wpływają na wzmocnienie mięśni. Oprócz nóg zaangażowane są wówczas inne partie ciała: brzuch, ramiona i barki. Zajęcia są wykorzystywane w zabiegach rehabilitacyjnych przy wadach kręgosłupa czy dyskopatii. Po zanurzeniu w wodzie ciało i stawy są odciążone, dzięki temu uczestnicy nie są narażeni na urazy.

 

Tekst i  foto: M. Ludewicz/ UM Szczecinek

Wasze komentarze

avatar