O 67 km/h za szybko – zatrzymane prawo jazdy

Szczecineccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejną osobę, która zapomniała o obowiązujących przepisach drogowych i w terenie zabudowanym pędziła 117 km/h. Kierujący pożegnał się z uprawnieniami na trzy miesiące.

W niedzielę policjanci ze szczecineckiej drogówki przeprowadzali kontrole prędkości. W Marcelinie zatrzymali do kontroli drogowej 50 – letniego kierującego pojazdem osobowym marki Peugeot, który pędził w terenie zabudowanym. Najwyraźniej mężczyzna zapomniał o obowiązujących przepisach, ponieważ przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie dozwolonej pięćdziesiątki o 67 km/h.

Zgodnie z przepisami mieszkaniec Lęborka stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

Źródło: KKP Szczecinek

Wasze komentarze

avatar