Prestiżowe Targi Hausmesse 2018 [FOTO]

Targi  Hausmesse, to międzynarodowe wydarzenie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na zaproszenie firmy Kronospan do Szczecinka po raz dziewiąty przybyli kontrahenci z całej Europy.To szczególny czas, kiedy odbywa się szereg spotkań biznesowych, mających na celu zacieśnienie współpracy między firmą i klientami zainteresowanymi  oferowanymi przez nią produktami. Hausmesse to również wykłady i prelekcje poświęcone innowacyjnym technologiom, które zdominowały przemysł meblarski. W wydarzeniu jak zawsze uczestniczyli starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Marek Kotschy. Starosta w towarzystwie burmistrza Jerzego Hardie – Douglsa oraz członków zarządu spółki Joanny Jodłowskiej oraz Krzysztofa Aleksandrowicza uroczyście otworzył tegoroczną edycję.

Targi  Hausemesse cieszą się ogromną renomą,  mobilizują i dają wspaniałą szansę na współpracę z przedsiębiorcami. Osobiście uważam, że szczególną rolą samorządów lokalnych jest uczestnictwo we wszystkich przedsięwzięciach sprzyjającym rozwojowi gospodarczemu, ponieważ my jako region, jako miasto, jako powiat czerpiemy określone korzyści finansowe – mówił w swoim okolicznym przemówieniu starosta. – Państwa tak liczna obecność pokazuje jak wielki potencjał drzemie w polskim przemyśle meblarskim (…) Jako samorząd powiatowy staramy się uczestniczyć we wszystkich obszarach rozwoju gospodarczego, tym co oferują firmy naszego powiatu i tego co ma do zaoferowania właśnie spółka Kronospan w zakresie konkretnych przedsięwzięć i inwestycji. (…) Muszę przyznać, że od lat odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku, jeśli chodzi o miejsca pracy i zapewne sami państwo doskonale wiecie jak trudno dzisiaj jest znaleźć dobrze wykształconego, wykfalifikowanego pracownika. Tylko w tym roku inwestujemy 10 mln zł w kształcenie zawodowe, otwieramy 7 nowych pracowni, współpracujemy w zakresie kształcenia technik technologii drewna, współpracujemy z Politechniką Koszalińską i dzięki naszym wspólnym działaniom z Miastem Szczecinek i właśnie firmą Kronospan udało nam się otworzyć Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Ufam, że absolwenci tych szkół zostaną na naszym rynku, albo trafią właśnie do państwa firm. Jakkolwiek będzie wiem, że będą tam gdzie dzieją się wielkie rzeczy (…) Drodzy Państwo życzę owocnych rozmów, nowych kontraktów i wspaniałego czasu spędzonego  w Szczecinku – dodał na koniec starosta.

Bezpośrednio po części oficjalnej miało miejsce otwarcie Przedszkola Niepublicznego MIŚ – KRONO. A odrobinę później Centrum Badawczo-Rozwojowego. Organizatorzy targów zaplanowali dla swoich gości wiele atrakcji, które potrwają do późnych godzin wieczornych.

Starostwo Powiatowe w Szczecinku/ Foto: P. Rozmus

Wasze komentarze

avatar