Przedszkole Niepubliczne MIŚ – KRONO otwarte [FOTO]

Przy okazji trwających targów Hausmesse 2018, uroczyście otwarto Przedszkole Niepubliczne MIŚ – KRONO. 07.06 w obecności wielu gości czerwoną wstęgę przecięli: dyrektor przedszkola Bożena Kawczyńska, członek Zarządu firmy Kronospan Joanna Jodłowska, starosta szczecinecki Krzysztof Lis oraz wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Joanna Jodłowska zdradziła jak zrodził się pomysł wybudowania placówki. Otóż pewnego dnia jedna z mam zatrudnionych w spółce Kronospan wyznała, że stanęła przed olbrzymim dylematem: pracować czy zostać w domu z dzieckiem. Kiedy dyrektor Jodłowska dowiedziała się, że w szczecineckich przedszkolach brakuje miejsca dla dzieci, postanowiła działać. I tak zaczęło się to wielkie przedsięwzięcie.

O ogromnych zasługach dyrektor Jodłowskiej mówiła dyrektor przedszkola Bożena Kawczyńska:

Były różne koncepcje, niezliczona ilość pomysłów, ale cel był jeden. A te największe cele osiąga się tylko gdy jest się zdeterminowanym, a właśnie taką była pani dyrektor Joanna Jodłowska. To właśnie dzięki jej działaniom i zaangażowaniu tutaj stoimy i możemy cieszyć się z tego dzieła. To właśnie Joanna Jodłowska jest jego inicjatorką, matką tego przedszkola.(…) Samo przedszkole powstało w niesamowitym tempie, i znowu nie byłoby to możliwe gdy nie pomoc wielu ludzi.

Dyrektor Bożena Kawczyńska dziękowała wszystkim za okazaną pomoc, przy okazji dodając, że dalsze plany rozwoju placówki są imponujące:

Muszę serdecznie podziękować władzom powiatu i miasta za przychylność i błyskawicznie podejmowane decyzje administracyjne. 75 miejsc, 3 sale specjalistyczne, sala dla dzieci autystycznych, nowoczesny sprzęt, nowoczesne technologie. Moje przedszkole jest przedszkolem integracyjnym i moim nadrzędnym celem była pomoc dzieciom niepełnosprawnym. (…) Może firma Kronospan jeszcze tego nie wie, ale to dopiero początek drogi. Mamy jeszcze dziesiątki pomysłów, przed nami wybudowanie sali gimnastycznej i placu zabaw i wiem, że wspólnie uda nam się je zrealizować (…)

Starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Marek Kotschy na spotkanie z dziećmi przynieśli dwa olbrzymie misie odziane w koszulki reprezentacji Polski. Starosta w swojej wypowiedzi również wrócił pamięcią do początków inwestycji:

Bardzo się cieszę, że dzisiaj jesteśmy świadkami zwieńczenia tej wspaniałego przedsięwzięcia. Bardzo często spotykamy się z dyrektor Joanną Jodłowską i dyskutujemy o sprawach społecznych. Doskonale pamiętam jak mi powiedziała: Wiesz Krzysztof wybudujemy przedszkole. A ja nie kryjąc zaskoczenia, ale w taki pozytywnym sensie odparłem: Naprawdę? W czerwcu był nabór, a prace budowlane wciąż trwały i wtedy poczułem się w obowiązku aby pomóc i na okres 8 miesięcy udostępniliśmy pomieszczenia w schronisku przy ulicy Artyleryjskiej (…)

Starosta w sposób szczególny podkreślał rolę dyrektor Bożeny Kawczyńskiej dziękując za jej ogromny wkład:

Jednak to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie serce, dusza i zaangażowanie dyrektor Bożeny Kawczyńskiej. To dla mnie zaszczyt, że od wielu lat mogę z Bożeną współpracować w różnych obszarach. Pani dyrektor chylę czoła przed tym czego udało się dokonać. Zwłaszcza chciałbym podziękować za to jak wspaniale są edukowane w tym przedszkolu dzieci niepełnosprawne, za to jakie masz podejście do tych maluchów i że dajesz im całe swe serce(…)

Po części oficjalnej zaproszeni gości mogli zwiedzić placówkę i przy okazji zobaczyć jak na co dzień wygląda praca z jej podopiecznymi. Wcześniej dzieci zaprezentowały swoje występy artystyczne w Kronospan Designe Center.

 

Starostwo Powiatowe w Szczecinku/ Foto: P. Rozmus

 

Wasze komentarze

avatar